Gala stypendialna „Zagrzewamy do nauki”

29 października w Centrum Konferencyjnym Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie odbędzie się gala wręczenia stypendiów uczniom z Zespołu Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Program Stypendialny PGNiG TERMIKA jest istotnym elementem programu „Zagrzewamy do nauki” od początku jego istnienia. Jego celem jest wsparcie finansowe najzdolniejszych uczniów szkół partnerskich. Jest to jedno z wielu działań promujących kształcenie młodzieży w zawodach związanych z energetyką.

W roku szkolnym 2015/2016 stypendia otrzyma 16 uczniów z klas o profilu technik energetyk i  technik elektryk obu szkół partnerskich. Wysokość przyznanych stypendiów to  2000zł dla uczniów klas czwartych i 1500zł dla uczniów klas trzecich. Nad prawidłowym przebiegiem procesu ich przyznawania  czuwa Komisja Stypendialna, w  skład której wchodzą przedstawiciele: szkół, spółki PGNiG TERMIKA SA, BFS Group oraz Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

W  uroczystości wręczenia stypendiów uczestniczyć będą przedstawiciele Zarządu PGNiG TERMIKA, Dyrektorzy zakładów firmy, przedstawiciele szkół partnerskich i zespołu projektowego „Zagrzewamy do nauki”, reprezentanci Ministerstwa Edukacji Narodowej i organizacji zajmujących się zagadnieniami związanymi z  oświatą, a także delegaci władz lokalnych oraz wychowawcy i nauczyciele nagrodzonych uczniów.

źródło