Europejski Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Technicznych

Dnia 23 września 2016 r., po raz jedenasty, Komisja Języków Obcych zorganizowała imprezę szkolną poświęconą obchodom Europejskiego Dnia Języków Obcych. Tego dnia, młodzież zaprezentowała swoją wiedzę na temat historii i kultury krajów charakterystycznych dla obszaru języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.
Program został wzbogacony prezentacjami multimedialnymi i quizami przygotowanymi przez nauczycieli języków obcych.

Na początku uczniowie klasy 3S przedstawili historię Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest w wielu krajach europejskich od 2001 roku.

Następnie uczeń klasy 2B w prezentacji multimedialnej przedstawił ciekawostki związane z nauczaniem języków obcych w różnych krajach europejskich.

Później nauczyciele języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego zapoznali uczniów z ciekawymi, nietypowymi oraz oryginalnymi łamańcami językowymi dotyczącymi danego obszaru językowego. Uczniowie wspólnie z nauczycielami powtarzali najciekawsze łamańce językowe.

Kolejnym punktem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych 2016 w ZST było rozwiązywanie przez sześć czteroosobowych grup quizu muzycznego polegającego na podaniu właściwej kolejności usłyszanych fragmentów utworów muzycznych.

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w ZST zakończone zostały quizami kulturoznawczymi, związanymi z danym obszarem językowym.