Filmowa gra miejska

Czy w polskich filmach odnajdziemy ślady radomian? Jakie znane miejsca, które mijamy codziennie naznaczone są znakiem filmowej fabuły? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie kilku radomskich szkół – w tym reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych. Z okazji Dnia Dziecko uczestniczyli oni w Filmowej Grze Miejskiej czyli interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów. W trakcie gry poprzez zabawę poznawali ciekawostki i tajniki wielu filmów. Gra organizowana była w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W Radomiu wydarzenie przygotowali uczniowie trzech placówek: Zespołu Szkół Budowlanych, I Liceum Ogólnokształcącego CN-B Feniks, Technikum TEB Edukacja.