Mystery Skype – czyli interaktywna lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem IT

26 października 2017 by Łukasz Gierek

Gamardżoba – Dzień dobry po gruzińsku. To jedno z wyrażeń, jakich nauczyli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu w czasie spotkania z młodszymi koleżankami i kolegami z Rustawi, miasta położonego niedaleko stolicy kraju.

Zanim jednak wiedzieli, z kim się spotykają, Polacy i Gruzini musieli zgadnąć, z jakich krajów pochodzą. Na tym polega cała zabawa Mystery Skype.

Pytania, jak i cała rozmowa odbywała się w języku angielskim, a odpowiedzi to tylko Yes i No. Nie było łatwo, ale się udało – pomogła podpowiedź. Zobaczyliśmy flagę Gruzji. Nasi nowi młodzi przyjaciele pokazali prezentację o swoim kraju. Najciekawsze zabytki, najpiękniejsze miejsca, gruzińskie smakołyki i hymn narodowy, który nam odśpiewali.

Nasi uczniowie zadawali pytania i również podzielili się ciekawymi informacjami o Polsce i Radomiu. Lekcje zorganizowali nasi MIEExperci Katarzyna Page, Łukasz Gierek oraz MIEExpert z Gruzji Natia Shevardenidze

Partnerzy szkoły