FIRMA WAGO – samochód prezentacyjny „Klementyna” w ZST Radom

5 marca 2018 by Jarosław Orczykowski

Pierwszego marca do naszej szkoły przyjechał samochód dydaktyczny Firmy Wago zwany „Klementyna”. W prezentacji firmy uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klas technik elektryk, technik mechatronik oraz elektryk.
Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi technikami połączeń, mogli sami sprawdzić w jaki sposób wykonuje się łączenie przewodów za pomącą tzw. „szybkozłącza”. Przedstawiciel firmy przedstawił najnowsze osiągnięcia w dziedzinie połączeń elektrycznych oraz wyświetlił filmy instruktarzowe przedstawiający jakie „tortury” przechodzi każda złączka aby uzyskać certyfikat.
W trakcie prezentacji każdy uczeń otrzymał zestaw produktów umożliwiających sprawdzenie możliwości łączeniowych elementów produkowanych przez firmę WAGO

Partnerzy szkoły