Szkoła współpracuje z pracodawcami

W dniach 14 i 15 czerwca 2023 r. grupa uczniów klas uczących się w zawodzie technik mechanik uczestniczyła w zorganizowanych przez Radomski Klaster Metalowy, Izbę Przemysłowo- Handlową Ziemi Radomskiej i firmy: TOHO oraz GABEC spotkaniach mających na celu zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w branży mechanicznej. Firma TOHO jest producentem elementów metalowych i z tworzyw sztucznych do łożysk tocznych, amortyzatorów i innych części dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma GABEC jest producentem specjalnych elementów złącznych wykonywanych ze stali oraz metali nieżelaznych przy użyciu technologii obróbki plastycznej kucia na zimno, walcowania oraz obróbki skrawaniem, dostarczają elementy złączne do największych producentów części motoryzacyjnych na świecie. Obydwie firmy dysponują nowoczesnym parkiem maszynowym wyposażonym w wysokowydajne urządzenia. Dzięki takim spotkaniom, nasi uczniowie mogą poznać realia przemysłu i możliwości rozwoju zawodowego.