Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji to wydarzenie przybliżające sztukę uliczną oraz oferujące wiele atrakcji. Skierowane jest do ludzi w każdym wieku, jednak najwięcej sympatii budzi wśród najmłodszej publiczności. Dzięki swojej formule i niecodziennym atrakcjom przyciąga i intryguje wielu mieszkańców Radomia oraz turystów z całej Polski. Na przestrzeni 12 lat cyklicznego organizowania Festiwalu dostrzegalna jest rosnąca tendencja napływającej liczby turystów.

Artyści występujący na radomskich ulicach to profesjonaliści najlepsi w swoich dziedzinach. Co roku biorą udział w prestiżowych festiwalach, konwencjach, imprezach masowych podbijając serca publiczności. To prawdziwi pasjonaci sztuki ulicznej, którzy dzielą się z ludźmi swoją energią.

Pokazy odbywają się równolegle w kilku miejscach, tak by przestrzeń miejska imprezy była cały czas animowana, a widzowie mogli podróżować pomiędzy atrakcjami. Podczas festiwalu wyznaczone jest zaplecze dla artystów oraz namioty informacyjne. Zorganizowane jest również miejsce spotkań dla sztukmistrzów i widzów, gdzie publiczność może spotkać się z artystami i w spokojnej atmosferze, spędzić czas, porozmawiać na leżakach, zrobić zdjęcia oraz dostać autograf.

W dniach 1 – 2 czerwca 2024 r. odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu. Podczas tego weekendu Radom zamieni się w stolicę sztuki ulicznej, gdzie wystąpią uzdolnieni kuglarze, iluzjoniści, żonglerzy, połykacze ognia, akrobaci i wielu innych. Finał wydarzenia rozbłyśnie spektakularnym Fire- Show, łączącym dynamiczne pokazy ognia, światła i interaktywnej żonglerki.

Poza pokazami artystycznymi, na tegorocznym Festiwalu pojawią się dwie nowości:

1. Miasteczko Cyrkowe ze strefą animacji dla dzieci

Tegoroczną nowością będzie Miasteczko Cyrkowe ze strefą animacji dla dzieci, które zapewni radość, zabawę oraz moc atrakcji. Najmłodsi i nie tylko będą mieli okazję nauczyć się żonglerki, chodzenia po linie czy na szczudłach pod okiem wyjątkowych animatorów. Co więcej, będzie można sprawdzić swoje umiejętności na rowerkach Pedallo, Rola Bola, zjeżdżalni rolkowej i w wielu grach zręcznościowych.

Miejsce: Plac Corazziego

Termin: 1-2 czerwca, 17:00/16:00 – 21:00

2. Warsztaty iluzji z Just Edi Show

Warsztaty z Just Edi Show skierowane będą do każdego, kto chce postawić swoje pierwsze kroki w świecie iluzji i magicznych sztuczek. Muszla Koncertowa stanie się swoistą szkołą dla magików z fenomenalnym profesorem magii – radomianinem, artystą, finalistą programu

Mam Talent i Organizatorem oraz pomysłodawcą Festiwalu Artystów Ulicznych – Adrianem Pruskim.

Miejsce: Muszla Koncertowa w Parku Kościuszki

Termin: 1-2 czerwca, 17:30/16:30 – 18:30/17:3