Zajęcia Informatyki w wirtualnej rzeczywistości – budowa komputera.

Dzisiaj zajęcia z informatyki wyglądają zupełnie inaczej niż zwykle! Pan Mariusz Utkowski poprowadził lekcję z wykorzystaniem gogli VR, co dało uczniom możliwość przeniesienia się w świat wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR). Dzięki temu klasa mogła w praktyce zobaczyć i zrozumieć, jak działają poszczególne elementy komputera. Lekcja była szczególnie ciekawa dla uczniów, ponieważ w ramach ćwiczeń z napraw komputerów, zamiast zwykłego podręcznika, mogli dosłownie wejść do wnętrza komputera! W AR oglądali każdy podzespół z bliska – procesor, kartę graficzną, płytę główną i inne komponenty. Mogli przyjrzeć się, jak są zbudowane, jakie mają funkcje i jak współpracują ze sobą w praktyce. Po technicznej części lekcji uczniowie przenieśli się do wirtualnego Dubaju, gdzie podziwiali niesamowite budynki i infrastrukturę, a potem zanurzyli się w głębiny oceanu. Spotkali tam ławicę ryb i drapieżnego rekina, co było niezapomnianym przeżyciem! Takie nowoczesne metody nauczania sprawiają, że temat staje się o wiele bardziej przystępny i fascynujący!