Nowoczesne laboratoria

Warsztaty szkolne to nowoczesne laboratoria wyposażone w wiele zaawansowanych technologicznie urządzeń. Zostały tu utworzone laboratoria przedmiotowe do praktycznej nauki zawodu kształcące w zawodzie elektryk i technik elektryk. Są to między innymi:

1. Pracownia nowoczesnych strukturalnych instalacji elektrycznych
  2. Pracownia instalacji elektrycznych
  3. Pracownia projektowania i kosztorysowania instalacji elektrycznych
  4. Pracownia maszyn elektrycznych
  5. Dział obróbki ręcznej i mechanicznej
  6. Pracownia urządzeń elektrycznych oraz pracownia sterowników PLC

Zostały one wyposażone w nowoczesny osprzęt, urządzenia i mierniki, różnego rodzaju testery, symulatory, makiety do układania instalacji itp. Uczniowie naszej szkoły kształcący się w klasach o profilu mechanicznym odbywają zajęcia warsztatowe w Centrum Kształcenia Praktycznego. W klasach trzecich technikum mechanicznego i elektrycznego uczniowie odbywają miesięczną praktykę zawodową w radomskich zakładach pracy lub w CKP.

Warsztaty Szkolne oprócz szkolenia uczniów wykonują wszelkiego rodzaju usługi dla ludności. Są to m.in.: kłódki energetyczne, plombownice, kluczyki energetyczne, różnego rodzaju rozdzielnie elektryczne, osłony na lampy, szafki przyłączeniowe dla telekomunikacji itp. Szkoła posiada akredytację Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie elektryk oraz Technik Elektryk.